Rally Bohemia

Rally Bohemia nás tentokrát zavedla oproti loňskému roku do Jizerských hor, a to do Albrechtic Nově se jím stal asfaltový ovál na inline bruslení v Albrechticích (v Jizerkách). Pořadatelem závodu byl tým DTS  Žacléř. Předpověď počasí nevypadala nijak příznivě, jelikož noc před závodem zapršelo , musela se trať na asfaltovém povrchu opravit (překreslit), ale pořádající tým  zvládnul  vše na jedničku a závod neměl chybu. Samotná trať byla vedena především po asfaltu a některé úseky po nízko posekané trávě, Na start se postavilo i několik závodníků ze   šampionátu CRC, a mohli si tak odzkoušet trať před svým nedělním  závodem,který se odjel na shodných tratích.

Za již tradičním lídrem (Márou) se po první RZtě na druhém místě usadil Štěpán Mlejnek. Štěpán ale musel odolávat tlaku dalších jezdců za ním, především Frantina Doležala a místního Richarda Nitsche. Pořadí na špici se nezměnilo, Mára závod vyhrál stylem start – cíl, za ním to ale bylo po každé RZ-tě jiné. Nakonec tím druhým šťastlivcem byl Štěpán a na třetím místě skončil Richard.
A jak dopadl zbytek týmu…..Marťa si dojela pro 18 příčku a já skončil na 29 místě. V kategorii týmů jsme obsadili čtvrtou příčku.
V jednotlivých kategoriích byli následující vítězové: Superjunior – Kája Havlíčková, Junior – Štěpán Mlejnek, Elite – Mára Střihavka, Veterán – Richard Nitsche, Superveterán – Frantin Doležal, kategorie 2WD – Radek Šulc. Ženy a dívky vyhrála Marťa Korhelová a technickou kategorii VR tyres Mára Střihavka.

Podrobnější výsledky naleznete na stránkách Safari cupu. Teď je před námi pátý závod a zároveň polovina sezony . Závod se jede 3.6.2017 v Benátkách u Hradce Králové.