Mistr Pneu rally

Již devátý závod a rovněž předposlední závod sezony Safari cupu , který se jel ve Dvoře nad Labem s názvem Mistr Pneu rally. I přesto ,že ráno byla trochu zima, tak se na start postavilo 36 závodníků a 13 týmu se svými vozy. Náš tým přijel v plné sestavě Ivoš, Jirka a Tadeáš

Trať byla ráno trochu kluzká a mokrá. Ale i tak se mohlo odjet 10 plánovaných rychlostních zkoušek. Nejkratší měřila 500 metrů a nejdelší měla až 621 metrů. Přes den svítilo sluníčko a pomalu vysychala i trať. Po celý den se sváděli boje o nejlepší umístění a o nejvíce bodu v hlavní kategorii. I náš tým bojoval o co nejlepší místa. V kategorii týmu se umístil na 1.místě RC Club Čistáa náš tým skončil na devátém místě a získal 18 bodu do kategorie týmu. A jak dopadla v hlavní kategorie ? Na 3.místěskončil Petr Musal z týmu Bobík team RCČ na 2.místějeho syn Filip ,taky s týmu Bobík team RCČ ,a jak už bylo zvykem , že na každém závodě se na nejvyšším stupínku umísťoval Frantin Doležel , tak ve Dvoře to tak nebylo. Frantin jel tentokrát s dvoukolkou a dosáhl tak na 5.místo. 1.místoobsadil jeho týmový kolega Patrik Petr z týmu RC Club Čistá. A jak jsme dopadli my? Nejlepé si si vedl Ivoš a dojel si pro 19.místoa v kategorii superveterán obsadil 4.místo, Jirka dojel na 25.místěa ve superveteránech dojel hned za Ivošem a to na 5.místě Tadeáš obsadil 28.místoa v kategorii elite skončil na 8. místě.

Další závod a v této sezoně již poslední se pojede 12.10.2013 na domácí trati týmu rc-benátky na šotolině. Hned po závodech bude v místním pohostinství vyhlášení výsledku celé sezony Safari cupu-

Fotky ze závodu naleznete na stránkách týmu v kategorii Fotogalerie a více informací na www.safaricup.cz

                                                                                                                                           za Rc Benátky Táda