Safari rally

V sobotu 22.6. se uskutečnil sedmý závod SAFARI Cupu, ve Dvoře Králové n/L. – SAFARI rally.Do třináctého ročníku tohoto populárního závodu se přihlásilo čtyřicet sedm jezdců. Přihlásili se také tři jezdci z Lotyšska, kteří k nám přijeli sbírat zkušenosti. Naši noví kamarádi Jānis, Aigars a Ritvars z Cesis RC Rally teamu mají náš obdiv, že vážili šestnácti hodinovou cestu kvůli jednomu závodu. Jak nám potvrdila i nedávná návštěva našeho dalšího zahraničního kamaráda Philippa z Francie. Byl to poslední závod před dlouhou, více jak, dvouměsíční pauzou (až 7.9. – TROTINA RC rally). Na start se postavilo 47 jezdců, včetně jednoho tříčleného zahraničního týmu – Cesic Rc Rally Team (Lotyšsko). RZty byly dobře připravené, ikdyž bohužel poznamenané suchem…tvrdé a prašné! Tradičně od začátku závodu patřila první pozice Mára Střihoun Střihavka a kromě jedné RZ6 (Filda M.) všechny vyhrál. Posledně jmenovaný se potýkal v první polovině závodu s techn. problémy svého speciálu, které ho odsunuly do druhé poloviny topten. Nakonec se z druhého místa radoval Petrs Musal, těsně o 0,7s před František Doležal. Kategorii týmů vyhrál BOBIK Teamem RCČ před RC team DTS Žacléř a DVB Teamem“. – gratulujeme!!! Po závodě se konalo, krátké diskuzní posezení …do brzkých ranních hodin s výtečnou mňamkou, světlým i tmavým pivem Krakonoš i s technickou zásobou dvou bas plzeňského. Řešilo se všechno možné….opravdu všechno možné…od toho co se podařilo výborně, ….až výtečně! Výsledky z tohoto závodu naleznete zde: https://safaricup.cz/vysledky/2019/safari_rally.pdf