Osmý závod sezóny – Rc Rally Trotina

Po delší letní  přestávce jsme se opět sešli na Rc tratích, tentokrát na polygonu Rc týmu Trotina u Holohlav ,  nedaleko Hradce Králové.Pořadatel si pro nás připravil 9 rychlostních zkoušek . Po předešlých  ročnících, kdy byla trať značně rozbitá a mnozí ji kritizovali, letos prošla celkovou úpravou a to navezením nové zeminy a roztažením po celé ploše a následném uválcování , kde byly postaveny jednotlivé Rz.Domácí tým si s přípravou tratě opravdu pohrál, za což jim patří dík. Počasí nám také celkem přálo, krátce před startem přestalo pršet, bez sluníčka , ale příjemných 18 stupňů nám vydrželo po celý závod, takže tratě vydržely vlhké po celý den a vůbec se neprášilo.

Za náš tým  jel   Mára, já a Michal.Od RZ 1 ovládl startovní pole 32 jezdců , kteří se postavili na start osmého závodu Mára Střihoun Střihavka, který pravidelně navyšoval svůj náskok a bezpečně zase tento závod vyhrál. O další medailové pozice sváděli boje Filda Musal  , Ondra Šimůnek a Petrs Musal, Nejlépe zajel rozhodující poslední Rz  9   druhý jmenovaný Ondra a obsadil tak stříbrnou příčku, třetí dojel Petrs. Pro bramborovou medaili si  tentokráte dojel Filda Musal.Z našeho týmu pak skončil Michal Špryňar na 13 místě a já na místě 21. V kategorii Elite obsadil první místo Mára , druhý skončil  Filda Musal a třetí   příčku obsadil Michal Špryňar. Kategorii týmů vyhrál Bobík Team RCČ  před RC teamem DTS Žacléř a Rc Benátky teamem. Na závěr bych poděkoval ještě jednou pořádajícímu týmu za perfektně připravený závod. Za 14 dní se sejdeme opět na rc tratích  , tentokrát na předposledním závodě letošní sezóny ,a to ve Dvoře Králové nad Labem .